SIKÇA SORULAN SORULAR


Foça’dan Taze Süt 2007 yılında İzmir’in Foça ilçesinde kurulmuştur. İlk günden beri aynı çiftlikte hizmet vermektedir.
Foça’dan Taze Süt çiftliği İzmir’in doğası ile ünlü Foça ilçesindedir.
Avrupa Birliği ve T.C. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ortak projesi kapsamında ülkemizdeki hayvancılığı daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir hale getirmek için “Hastalıktan Ari İşletme” sertifika programına başlamışlardır. Proje kapsamında, işletmeler 6 ayda bir tam teşekküllü sağlık taramasından geçirilir, bağımsız laboratuvarlar tarafından her hayvandan alınan kanlar analiz edilir, tüm sonuçlar temiz çıktığı taktirde işletme "Hastalıktan Ari İşletme Belgesi" almaya hak kazanır. Hastalıktan Ari İşletme Belgesi’ne sahip işletmelerde ayrıca dışarıdan hiçbir şekilde hayvan alınmamaktadır.
Evet. Çiğ süt pınarlarımızdan Foça’dan Taze Süt aldığınızda sağlığınız için mutlaka kaynatarak tüketiniz.
Hayır, ürünlerimizde hiç bir şekilde katkı maddesi kullanılmamaktadır. Ayrıca ineklerimizi tarlalarımızda kendi ürettiğimiz tamamen doğal yemlerle beslemekteyiz.
Bünyemizde bulunan, alanında uzman veteriner kadromuz ile sağlık hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.
Yem üretim faaliyetlerimizi tamamen kendi ürettiğimiz doğal yemler ile gerçekleştirmekteyiz.
Türkiye’nin en çevreci çiftliği olarak Biyogaz Tesisimiz ile tüm hayvansal atıkları tesisimize göndererek çiftliğimizi her daim temiz tutuyoruz. Böylece geri dönüşümü ve enerji verimliliğini destekliyor, çevreye, doğaya ve ülkemize katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
Evet. Çiğ süt pınarlarımızdan Foça’dan Taze Süt aldığınızda sağlığınız için mutlaka kaynatarak tüketiniz.
Çiğ süt alındıktan 24 saat içinde kullanılmalıdır. Alındıktan sonra kullanmadan önce kaynatılmalıdır. 0°C ila +4°C’de buzdolabında muhafaza edilmelidir.
Ph değeri 6.8’e yakın olan çiğ sütü tercih edebilirsiniz. Foça’dan Taze Süt, çiğ sütünde bulunan ph değeri ile damak tadınıza uygun, sağlıklı yoğurt yapımı garantisini vermektedir.
60’tan fazla perakende satış noktasından Foça’dan Taze Süt’e kolayca ulaşabilirsiniz. Satış noktalarımızı websitemiz içerisinde bulunan “Satış Noktaları” sekmesinden öğrenebilirsiniz.


Ilıpınar Mahallesi
Değirmenaltı Mevkii,
35680 Foça/İzmir

İletişim
Bize Ulaşın
TAZE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.

Ilıpınar Köyü, Değirmenaltı Mevkii,
35680, Foça/İzmir
info@tazesut.com.tr

T. +90 (232) 823 49 60
F. +90 (232) 823 49 14
© 2021 TazeSüt. Tüm hakları saklıdır.