TEKNOLOJİ

HASSAS TARIM

Foça’dan Taze Süt çiftliğinde hassas tarım teknolojileri kullanılarak sürü yönetimine ilişkin kararlar her bir hayvan için özelleştirilebilmektedir. Bunun için giyilebilir teknolojilerden de (nesnelerin interneti (IoT)) faydalanılarak aşağıdaki bilgiler otomatik olarak sunuculara aktarılmakta ve hayvanın dijital bir ikizi oluşmaktadır:
- Adım sayısı
- Ağırlığı
- Sütün miktarı
- Sütün iletkenliği
- Rahim içi sıcaklığı

KALİTE GÜVENCE

Üretimde kalitenin devamlılığını sağlamak, çok sayıda çevresel faktörü kontrol etmeyi gerektirir. Çiftliğin yerinin seçimi ile başlayan bu süreç sağlık ve üretime ilişkin verilerin düzenli kontrolüyle devam etmektedir. Foça’dan Taze Süt çiftliğinde farklı sistemlerden toplanan milyonlarca satır veri gelişmiş istatiksel yöntemlerle analiz edilmektedir:
- Trend analizleri
- Varyans analizleri
- Kümeleme analizleri
- Verimlilik analizleri
- Anormallik analizleri

TAHMİNSEL VE ÖNLEYİCİ BAKIM

Analiz sonuçları, iyileştirici adımların atılmasını veya önleyici tedbirlerin alınmasını tetiklemektedir. Örneğin, bir ineğin sütünde iletkenlik anlamlı şekilde değişirse o ineğin her gün yapılan veteriner muayene listesine eklenmesini tetiklemekte ve muayene ile birlikte gereken teşhis ve tedavi süreçleri başlamaktadır. Hayvan sağlığına ilişkin her türlü bilgi doğduğu günden itibaren tutulmakta ve kararlar her hayvanın klinik geçmişine hatta genetik bilgilerine göre farklılaştırılabilmektedir.

YAPAY ZEKÂ

Foça’dan Taze Süt olarak kurumsal kaynak yönetimi, sürü yönetim sistemi, diyet yönetim sistemi gibi farklı sistemlere ilişkin mevcut yazılımlarımızın kendi verileri üzerinde yaptıkları gelişmiş analizlere ek olarak bütün verilerin tek bir havuzda toplanmasına başlamış bulunmaktayız. Bu veriler üzerinde istatiksel süreç kontrol teknikleri ve yapay zekâ algoritmalarını kullanan çalışmalar yapılmaktadır.

HALOSTİK GÖRÜNÜM

Farklı sistemlerden alınan bilgilerin birbiri ile entegre edilmesi çiftliğin tamamı için bütünleşik bir bakış açısı oluşturmaktadır. Veriye dayalı karar alma prensibi ile yönetilen çiftliğimiz müşterilerine her zaman kaliteli süt üretebilmek için kendisini sürekli geliştirmektedir.TEKNOLOJİ İŞ ORTAKLARMIZIlıpınar Mahallesi
Değirmenaltı Mevkii,
35680 Foça/İzmir

İletişim
Bize Ulaşın
TAZE SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.

Ilıpınar Köyü, Değirmenaltı Mevkii,
35680, Foça/İzmir
info@tazesut.com.tr

T. +90 (232) 823 49 60
F. +90 (232) 823 49 14
© 2021 TazeSüt. Tüm hakları saklıdır.